Şartlar ve koşullar

Bu Şartlar ve Koşullar, Barkod ID tarafından, alt alanlar, API ve mobil uygulamalar (“Hizmetler”) de dahil olmak üzere, www.barkodid.com adresindeki web sitesi aracılığıyla sunulan hizmetler için geçerlidir.

“Kabul ediyorum” u tıklayarak veya Hizmetleri kullanarak, kabul ediyorsunuz ya da bir işletme adına anlaşıyorsanız, tarafın Şartlar ve Koşullara bağlı olduğunu kabul ediyor. Daha sonra Şartlar ve Koşullara katılmıyorsanız, Hizmetleri kullanmayı bırakıp Barkod Arama'ya başvurmayı kabul edersiniz.

1. Hizmetlerin Kullanımı

Barkod Arama Servisleri, toplu ürün aramalarını (“Toplu Arama Hizmetleri”) ve API tabanlı ürün arama hizmetlerini (“API Hizmetleri”) içerir; bu da, ek ürün verileriyle birlikte barkod numaralarını (GTIN'ler), üretici parça numaralarını aramanıza olanak tanır.

Toplu Arama Servisleri için, siparis@barkodid.com adresine e-postayla gönderilen bir TXT, CSV veya Microsoft Excel® dosyası ile Barkod Arama ve barkod numaraları (GTIN'ler) ve / veya Hizmetler aracılığıyla işlemek istediğiniz üretici parça numaralarını içerirsiniz. Toplu Arama Hizmetleri, müşteri isteğine göre bir kez sunulur ve tahmini bir teslim süresi değil, bir tahmin olan 1 ila 3 hafta içinde teslim edilir.

API Servisleri, belirli bir abonelik şartlarına bağlı olarak, belirli sayıda API çağrısı yapmanıza izin veren yinelenen bir abonelik uyarınca sağlanır. Ödenen API Hizmetlerinin türünden bağımsız olarak, dakika başına 100 API görüşmesini aşamazsınız. Barkod Arama size bir API anahtarı ve API Hizmetlerini kullanma talimatları sağlayacaktır. Barkod Arama, API Hizmetlerini herhangi bir üçüncü taraf uygulamasıyla entegre etmez. Tüm geliştirme maliyetlerinden, kodlama, hata ayıklama ve API ile uygulamanızın entegrasyonundan siz sorumlusunuz.

API Servisleri, belirli bir abonelik şartlarına bağlı olarak, belirli sayıda API çağrısı yapmanıza izin veren yinelenen bir abonelik uyarınca sağlanır. Ödenen API Hizmetlerinin türünden bağımsız olarak, dakika başına 100 API görüşmesini aşamazsınız. Barkod Arama size bir API anahtarı ve API Hizmetlerini kullanma talimatları sağlayacaktır. Barkod Arama, API Hizmetlerini herhangi bir üçüncü taraf uygulamasıyla entegre etmez. Tüm geliştirme maliyetlerinden, kodlama, hata ayıklama ve API ile uygulamanızın entegrasyonundan siz sorumlusunuz.

2. Hizmet Ücretleri

Satın alma sırasında size sunulan Hizmetler için Barkod Arama ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz. Barkod Arama, Hizmetlerin başlamasından önce gerekli olan ve iadesi mümkün olmayan Visa, MasterCard, PayPal, çek veya direkt ödeme ile ödeme kabul eder. Ödemenin sizi, ek şartlara tabi olabilecek ve ödeme bilgilerinizin kime açıklanabileceği bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı aracılığıyla işlendiğini kabul edersiniz.

Toplu Arama Hizmetleri için, Barkod Arama, talep edilen Hizmetlerin bu tutardan daha az olup olmadığına bakılmaksızın, her sipariş için en az 99,00 ABD Doları tutarında bir ücret uygular. Bir Toplu Arama Hizmeti siparişine göre işlenecek verileri içeren ayrı e-tablolara sahip Barkod Arama özelliği sağlıyorsanız, her bir e-tablo ayrı bir sipariş olarak kabul edilir. Daha önce size Barkod ID (veri yenileme istekleri) tarafından sağlanan veri arama istekleri yeni bir sipariş oluşturur. Sizin tarafınızdan talep edilen her bir Toplu Arama Hizmeti örneğinin başlamasından önce 99,00 ABD Doları tutarında iade edilmeyen depozitoyu, bu tür depozitoyla kredilendirilir. Başarılı ürün arama girişleri bir GTIN numarası, barkod türü - EAN, UPC veya ISBN (üçten biri), ürün adı ve kategoriyi içerecektir. İade edilemeyen depozito haricinde, sadece kısmi veya tam ürün verilerinin iade edildiği başarılı barkod arama girişleri için ücretlendirilirsiniz.

API Servisleri aylık olarak tekrarlanan bazda otomatik olarak ücretlendirilir, ancak iptal edilebilir, yükseltilebilir veya düşürülebilir. API Hizmetlerinde değişiklik yapmak isterseniz lütfen destek@barkodid.com adresine e-posta gönderin. İptal talepleri, söz konusu API Hizmetlerinin yenilenmesinden en az 3 iş günü önce Barkod Arama'ya gönderilmeli ve Barkod Arama'nın iptalini onaylayan bir e-postanın alınmasından sonra geçerli olacaktır.

3. Hesaplar

Bazı Servisler, Hizmetler'i kullanmak ve bir kullanıcı adı ve şifre seçmek için bir hesap açmanızı ve API Servisleri söz konusu olduğunda size benzersiz bir API anahtarı (“Giriş Bilgileri”) sağlamanızı gerektirir. Giriş Bilgilerini gizli tutmanızdan ve böyle bir kullanıma izin vermiş olsanız da olmasanız da, Giriş Bilgilerinin herhangi bir şekilde kullanılmasına bağlı olmayı kabul etmeniz tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınızın yetkisiz kullanımının farkında veya makul bir şekilde şüphelenirseniz, Giriş Bilgilerinizin bir parçası olan şifreyi hemen değiştirmeli ve destek@barkodid.com adresine e-posta göndererek Barkod Arama'yı bilgilendirmelisiniz.

4. Hizmet Aboneliği

Barkod Arama, Hizmetler'i aşağıdakiler için kullanmak üzere münhasır olmayan, alt lisans verilemez, devredilemez, geri alınabilir, sınırlı bir abonelik verir: (a) Toplu Arama isteklerinden kaynaklanan Ürün Verilerini gönderin ve alın; (b) bu ​​çağrılara cevap olarak API çağrıları yapmak ve Ürün Verilerini almak; ve (c) Ürün Verilerini (“Abonelik”) aramak ve almak için herhangi bir Barkod Arama uygulamasını kullanın. Hizmetlere veya Aboneliklere ait herhangi bir unvan veya sahiplik ilgisi size devredilmez veya atanmaz ve Şartlar ve Koşulların Hizmetler veya Abonelik hakkının satışı olmadığını kabul edersiniz.

Barkod Arama, Şartlar ve Koşulların ihlali dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, Aboneliğinizi ve ilişkili herhangi bir hesabı, herhangi bir zamanda, size bildirimde bulunmadan veya tazminat vermeden askıya alabilir. Bir süspansiyonun kaldırılıp kaldırılmadığı Barkod ID'in takdirine bağlıdır.

Abonelik, aşağıdakilerin en erken tarihine göre sona erer: (a) Barkod Arama'nın Şartlar ve Koşulların veya Hizmetlerin sona ermesini ve bildirimde bulunmadan veya gerekçesiz olarak meydana gelebilir; (b) Barkod Arama'ya borçlu olduğunuz tutarı ödememeniz; (c) destek@barkodid.com adresinden Barkod ID'e bildirerek Aboneliğin sonlandırılması; veya (d) Şartlar ve Koşullara uymamanız. Fesih halinde, herhangi bir geri ödeme hakkınız yoktur ve önceden size verilen tüm Ürün Verilerini siler.

5. Abonelik Kısıtlamaları

Şunları kabul etmiyorsunuz: (a) Hizmetlerden içerik kazımak, veri madeni veya başka bir şekilde içerik toplamak; (b) bundan kaynaklanan Hizmetlerin veya Ürün Verilerinin kamuya açık olmasını, satılmasını veya yeniden satmasını; (c) Hizmetlerin görünümünü ve hissini atlatmak veya yeniden üretmek; (d) Hizmetleri kopyalamak, zarar vermek, koda dönüştürmek, parçalara ayırmak, bozmak, bozmak, değiştirmek veya tersine mühendislik yapmak; (e) Hizmetleri, herhangi bir yargı alanındaki herhangi bir yasayı veya yönetmeliği ihlal etmek için kullanmak; veya (f) Başka bir kullanıcının hesabının kullanılması veya Barkod Arama tarafından sağlanmayan veya onaylanmayan herhangi bir yöntem dahil olmak üzere Hizmetlere yetkisiz erişim elde etmek veya kazanmaya çalışmak.

6. Sevk İlişkisi

Barkod Arama, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bir bağlı kuruluş olarak kabul ederse, (“Satış Ortağı”), Barkod Arama, Hizmetler'in Barkod Arama (her biri, bir “Yönlendirme”) için olası müşterilere başvurmak için size münhasır olmayan bir hak verir. Barkod Arama Başvurusu sağlandıktan sonra, Bağlı Kuruluş, Hizmetler ile ilgili olarak bu Yönlendirme ile daha fazla ilgilenmeyecektir.

Barkod Arama, Başvurunun önce Hizmetler için abone olduğu tarihten (“Komisyon Dönemi”) sonraki 365 günlük süre boyunca, Barkod Sorgulaması'nın bir Yönlendirmeden (“Komisyon”) aldığı tüm ücretler için Katılımcıya% 10 komisyon ödeyecektir. Komisyon, bu tür bir ay boyunca alınan vergi, iade, ters ibrazlar ve itiraz edilen tutarlar dahil olmak üzere, Barkod ID'e ödenen toplam ücretlerin toplamından aylık olarak hesaplanır. Komisyon, her ayın sonundan itibaren 30 gün içinde Komisyona Bağlı Kuruluşun 100,00 ABD Doları'na eşit veya daha fazla olduğu (“Havale Eşiği”) iade edilir. Belirli bir ay için Havale Eşiği karşılanmazsa, Barkod Arama, Havale Eşiğinin karşılandığı aya kadar Komisyonu saklı tutar. Komisyon Dönemi dışında herhangi bir Komisyon yoktur. Komisyon ücreti, Barkod Arama tarafından belirlenir ve bir veya birkaç defa, Barkod Arama'nın takdirine bağlı olarak 30 gün içinde İş Ortağına bildirilir.

Barkod Arama, Satış Ortaklarına, Hizmetlere (“Ortak Kimlik”) benzersiz bir kimlik numarası ve köprü sağlayacaktır. Başvuruların, Komisyona hesap verme amaçları için Bağlı Kuruluşla İlişkiler'i ilişkilendirmek için kullanılan Hizmetlere abone olduğunda Satış Ortağı Kimliği sağlamaları istenir. Satış Ortaklığı, her başvuru için Satış Ortaklığı kimliğinin sağlanmasından ve Barkod ID'e tarafından belirtilen şekilde Satış Ortağı kimliğinin uygulanmasından sorumludur. Örneğin, www.barkodid.com adresini işaret eden tüm köprüleri içermelidir. Barkod Arama, bir Teklifin Barkod Arama'nın kendi inisiyatifinde belirtildiği şekilde, Bağlı Kimlik Başvurusu veya Barkod Arama'nın Bağlı Kuruluşla ilişkilendirilememesi durumunda, Komisyona ödeme yapmayacaktır. Barkod Arama, herhangi bir Başvuruyu kabul etmek veya reddetmek için tek takdir yetkisine sahiptir ve herhangi bir Yönlendirme ile iş yapmakla yükümlü değildir.

Şartlar ve Koşulların sona ermesi üzerine, Komisyon Süreci derhal sona erer ve Bağlı Kuruluş, Barkod Arama'dan herhangi bir Komisyonu almayı durdurur ve daha önce gönderilmeyen herhangi bir Komisyon otomatik olarak kaybedilmez.

İştirakçi, Komisyona vergilerin tahsil edilmesi, tahsil edilmesi ve vergi iadesi için tek başına sorumludur ve herhangi bir yükümlülük veya değerlendirme de dahil olmak üzere, bu tür vergilerle ilgili herhangi bir iddia veya cezaya ilişkin herhangi bir sorumluluktan veya değerlendirmeden dolayı Barkod Arama'yı tazmin etmek, savunmak ve tutmaktan sorumludur. , Borsa Araması’na, ilgili kurumlara ödenen herhangi bir Komisyona ilişkin olarak ilgili vergi makamları tarafından verilen vergilerden muaf tutulması. Ayrıca, Barkod Arama, Komisyon ile bağlantılı olarak saklanması gereken herhangi bir verginin stopajı için gerekli veya uygun gördüğü adımları atabilir.

İştirakin Barkod Arama ile ilişkisi, bir çalışanın değil, bağımsız bir yüklenicinin ilişkisidir. Ortaklık Programı, Barkod ID and Affiliate arasında herhangi bir ortaklık, ortak girişim, işveren-işçi veya acente ilişkisi yaratmayacaktır. Ortaklık, söz konusu kapasitede hareket ederken ortaya çıkan tüm ücret, ücret, masraf ve yükümlülüklerden yalnızca kendisidir. Bağlı kuruluş, Barkod Arama'yı bağlayan veya Barkod Arama adına yükümlülükler oluşturan sözleşmelere girme yetkisinin olmadığını kabul ve beyan eder.

7. Fikri Mülkiyet Hakları

Barkod Arama, tüm telif hakları, patentler, ticari markalar, ticari sırlar, endüstriyel tasarımlar, yardımcı modeller ve herhangi bir ülkenin yasalarına uygun olarak tanınan diğer haklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmetler ve Ürün Verileri ile ilgili tüm hak, unvan ve ilgiyi saklı tutar. yargı yetkisi, kanunla korunmuş olsun ya da olmasın. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, Barkod Arama, Şartlar ve Koşullarda açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

Ürün Verileri ve açıklamaları gibi Ürün Verilerinin belirli öğeleri, Barkod Arama (“Üçüncü Taraf İçeriği”) değil, üçüncü tarafların mülkiyetindedir. Şartlar ve Koşullar size Üçüncü Taraf İçeriği için herhangi bir hak vermez ve Ürün Verilerini kullanımınızın herhangi bir Üçüncü Taraf İçerik sahibinin haklarını ihlal etmeyeceğini beyan ve garanti edersiniz. Üçüncü Taraf İçeriği haklarına ihtiyacınız varsa, lütfen Üçüncü Taraf İçeriği sahibiyle iletişime geçin.

Hizmetler ile bağlantılı olarak Barkod Arama'ya herhangi bir veri sağlamak için gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz ve bu şekilde Barkod Arama'ya bu veriler için geri dönüşü olmayan, tamamen ödenmiş, telifsiz, münhasır olmayan, sürekli, dünya çapında bir lisans verir Size veya herhangi bir üçüncü tarafa atıfta bulunmadan, bildirimde bulunmadan, izin almadan, telif hakkı veya ödeme yapılmadan her türlü amaç için.

8. Feragatname

HİZMETLER “OLDUĞU GİBİ” SAĞLANMIŞTIR. YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, BARKOD LOOKUP, TÜM GARANTİLER, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL OLMAK ÜZERE, AÇIK, ZIMNİ VEYA YASAL UYARI TÜM GARANTİLERİ VE KOŞULLARI REDDEDER. YUKARIDAKİ SÖZLEŞMENİN SINIRLAMASIYLA, BARKOD LOOKUP, HİZMETLERİN HERHANGİ BİR TELİF HAKKI, PATENT VEYA TİCARİ PAZARLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, ÜÇÜNCÜ ŞAHIS TARAFINDAN SAĞLANAN HERHANGİ BİR HAKSAYI İHLAL ETMEMESİNE İLİŞKİN BİR BEYAN YOKTUR. YUKARIDAKİ VE YASAL SINIRLAMADAN BARKOD LOOKUP, HİZMETLERİNİN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI VEYA HİZMETLERİNİN KESİNTİSİZ OLACAĞINI VEYA HATASIZ OLACAĞINI VEYA HATASIZ OLACAĞINI VEYA HATALARIN VEYA MOBİL CİHAZLARIN ZORUNDA OLMAYACAĞINI HİÇBİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR. BARKOD ID, BAĞLI KURULUŞLARI, AJANLARI, YÜKLENİCİLERİ, YÖNETMENLERİ, ÇALIŞANLARI, MÜŞTERİLERİ VE ORTAKLARI TARAFINDAN SAĞLANAN HİÇBİR ORAL TAVSİYE VEYA YAZILI BİLGİ, BU GARANTİ OLUŞTURMAZ VE SİZE ÖZEL BİR TAVSİYE VEYA BİLGİ VERMEYECEĞİNİZDİR. HİZMETLERİN PERFORMANSI, İŞLETİMİ VE KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM RİSKLERİ YÜKSELTİR. BAZI HUKUK DÜZENLERİNİN ZIMNİ SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİ REDDEDERE İZİN VERMEDİĞİNİZİ VE SONUÇ OLARAK, BU BÖLÜM TÜM TAMAMLAMADA UYGULAMAZ.

9. Tanıtım

Barkod Arama'nın adınızı kullanabileceğini ve reklam, tanıtım veya benzeri tanıtım amaçlı bir müşteri olarak size referans gösterebileceğini ve Barkod ID'e bu amaçlarla adınıza ve logonuza münhasır olmayan, dünya çapında bir lisans vermesini kabul edersiniz.

10. Gizlilik Politikası

Hizmetlerin kullanımı sırasında sağlanan bilgilerin, Gizlilik Politikasi adresinde bulunan Barkod Arama Gizlilik Politikası uyarınca toplandığını lütfen unutmayın. Hizmetleri kullanarak, Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.

11. Güncellemeler

Barkod Arama'nın adınızı kullanabileceğini ve reklam, tanıtım veya benzeri tanıtım amaçlı bir müşteri olarak size referans gösterebileceğini ve BarkodID'e bu amaçlarla adınıza ve logonuza münhasır olmayan, dünya çapında bir lisans vermesini kabul edersiniz.

12. Sözleşme'nin Tamamı

Bu anlaşma, sizinle Barkod arasındaki tüm anlayışı ifade eder