Sık Sorulan Sorular

Barkod, bir ürünü tanımlayan benzersiz bir koddur. Belirli bir sayı dizisinin yanı sıra benzersiz bir desen dizisi içerir; veya "çubuklar". Bu desen, bilgisayarlar ve optik okuyucular tarafından, perakende mağazalarının ödeme noktalarında gördüğünüz gibi kullanılır. Belirli bir ürün hakkında bilgi bulmak için barkod numarası Barkod Arama gibi bir arama motoruna yazılabilir.
Evet! Farklı ülkeler ve bölgeler farklı barkod formatları kullanır. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer birçok ülke, Evrensel Ürün Kodları (UPC'ler) adı verilen barkodları kullanır. Avrupa'daki ve dünyanın diğer bölgelerindeki perakendeciler, Uluslararası Makale Numarası (EAN & mdash; diğer adıyla Küresel ticari ürün numarası olarak adlandırıldığı için) adı verilen bir barkod formatı kullanırlar. Kitaplar genellikle Uluslararası Standart Kitap Numarası (ISBN) adı verilen kendi özel barkod formatını kullanırlar.
Bir ürünün paketi, bilmek istediğiniz tüm ayrıntıları size vermeyebilir. Örneğin, belki de ürünün nereden geldiğini, kimin yaptığını, ne kadar dayanıklı olduğunu, ne yapması gerektiğini ne kadar iyi yaptığını ya da bunun için ne kadar depolamanın olduğunu söyleyemez. Barkod Arama'ya bir barkod girdiğinizde, dünya çapında satılan milyonlarca ürün hakkında üreticilerin, açıklamalarının ve hatta fotoğrafların ve müşteri incelemelerinin uluslararası veri tabanına giriyorsunuz. Aynı ürünü pazarlayan çevrimiçi mağazaları görebiliyorsunuz, böylece kolayca indirimler ve özel fırsatlar bulabilirsiniz.
Barkod ve ürün verilerimiz, Türkiye çapında 3,500'den fazla perakendeciden oluşan bir ağdan ve sizin gibi düzenli kullanıcılardan geliyor. Günlük olarak, şirketler ve bireysel web sitesi kullanıcıları bize ürün verileriyle yeni ve güncellenmiş barkodlar gönderir.
İnternet, internet üzerinden ve dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarında ve e-ticaret mağazalarında kullanılmak üzere kendi benzersiz barkodlarınızı üretmek ve satın almak için birçok farklı seçenek sunar. Arama motorunuzla başlayın ve "kendi barkodunuzu satın alın" gibi bir terim yazın. Ürününüz için bir barkod satın almanızı ve kaydettirmenizi kolaylaştıran siteleri göreceksiniz. Tavsiyemizle ilgileniyorsanız, GS1.TOBB.org.tr ile iletişime geçmenizi öneririz. Belirli türdeki barkodların belirli ürün ve durumlar için tasarlandığını unutmayın. Yani bir barkod satın almadan önce, kuralları kontrol ettiğinizden emin olun.
Malesef. Ancak, hemen yukarıdaki bölümde belirtildiği gibi, size bir tane satmaktan memnun olacak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile iletişime geçebilirsiniz.
Ürünlerinizin barkod numarası, ürün adı, kdv ve tahmini satış fiyatlarını içeren bir excel dosyasını bize göndermeniz yeterli olacktır. Ürünleriniz hızlıca veritabanımızda yerini alacaktır.
Perakende satış mağazalarının kullanmakta olduğu BarkodSis Mağaza satış programı indirip 7 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Bu yazılımla altyapımız ücretsiz olarak kullanılmaktadır.
Bunu duyduğumuz için üzgünüz! Ne yazık ki, herhangi bir ürün sorununa yardımcı olamayız çünkü biz üretici, distribütör veya perakendeci değiliz. Tek yaptığımız, müşterilerin arama yapması için bir barkod ve ürün bilgisi veritabanı tutmaktır. Satın aldığınız ürünle ilgili ürün satıcısına başvurmanızı öneririz.
Hayır. Veritabanımız yüzbinlerce barkod ve ürün hakkında bilgi içeriyor olsa da, dünyanın her yerinde kullanılan her barkoda sahip olduğumuz anlamına gelmez. Aramanız belirli bir barkod hakkında bilgi vermezse, henüz bu bilgiye sahip olmadığımız anlamına gelir.
Toplu arama ve api ücretlerimiz yok yakında sitemizde ilan edilecektir.
Biz barkod arama veritabanındaki ürünleri sınıflandırmak için Google'ın ürün sınıflandırmasını takip ediyoruz.
Ne yazık ki, bir ürünün yalnızca barkoduyla nereden satın alındığını belirleyemiyoruz. Faturasını bulmanızı öneririz.